Чому діти в Україні виростають із різними героями?

ФОТО: unian.net“У вчителів сходу і заходу різне бачення минулого України, – сказала Чапуріна. – Для когось Червона армія — це герої-переможці, а для когось радянська влада — це не зовсім є правильним. Так вийшло, що історія Cходу і Pаходу йшла у різні сторони. Схід під Росією, а Західна Україна під Польщею. Різні цілі, різні герої. Звідси й таке відбувається”

ФОТО: unian.net

Вчителька історії загальноосвітньої школи №3 міста Львова Ольга Чапуріна пояснила Gazeta.ua чому діти в Україні виростають із різними героями.

“Різні вчителі ставлять різні акценти у вивченні історії. І справді є такий факт, що на заході вчителі приділяють більше уваги героям Галичини, а на сході своїм героям. У Львові це однозначно патріоти української держави — Степан Бандера та Роман Шухевич. Якщо брати сучасників — то це В’ячеслав Чорновіл та Василь Стус”.

Жінка пояснила чому для різних українців патріотизм — це різні поняття.

“У вчителів сходу і заходу різне бачення минулого України, – сказала Чапуріна. – Для когось Червона армія — це герої-переможці, а для когось радянська влада — це не зовсім є правильним. Так вийшло, що історія Cходу і Pаходу йшла у різні сторони. Схід під Росією, а Pахідна Україна під Польщею. Різні цілі, різні герої. Звідси й таке відбувається”.

Жінка розповіла, що у Львові є якісний підручник з історії, який не затверджують у міністерстві освіти.

“У вигіднішому ракурсі теперішнє міністерство освіти намагається виставляти радянських героїв, – пояснила викладачка. – Але у нас є досить хороший підручник історика Закалюка Андрія, який є хорошим спеціалістом. Але ця книга не має грифу від міністерства освіти. Він висвітлив ті сторінки, які не висвітлюються в офіційних підручниках. І тому офіційно ми не маємо права по ньому викладати. Але це чесний підручник”

Також вчителька пояснила про різні погляди на історію.

“Не можна говорити, що офіційна історія не правдива, а неофіційна правдивіша, – говорила Ольга Аркадіївна. – На один і той самий факт можна дивитися із різних боків. Для когось то буде плюс, а для когось мінус. От бандерівці для когось — це герої, які захищали українців, прагнули до створення незалежної держави, а для інших — це бандити й убивці”.
Джерело: <a href=”http://gazeta.ua/articles/life/_u-vchiteliv-istoriji-na-shodi-ta-zahodi-rizne-bachennya-minulogo-ukrajini-lvivsk/484043″>Gazeta.ua</a>

Оставить комментарий